Romatizma TV nedir?

Romatizma TV, romatizma ve romatizmal hastalıklar hakkında hastaları, hasta yakınlarını ve hekimleri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmış bir internet sitesidir.

Bilgi kirliliği, büyük bir bilgi kaynağı olan internetin önemli problemlerinden biridir. İnternette yer alan romatizma ile ilgili bilgilerin önemli bir kısmı, hastalıkları çok ağır seyreden hastalar ve hastalığı suiistimal etmeye çalışan kişiler tarafından aktarılmaları sebebiyle, hasta ve hasta yakınları için yanıltıcı olabilmektedir. Türkiye Romatoloji Derneği tarafından, uzman romatologların işbirliği ile, hastalarımıza bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olan Romatizma TV, hastalarımızın doğru ve güvenilir bilgiye ulaşmasını hedeflemektedir.

Romatizma TV’de ne bulabilirsiniz?

Romatizma TV üzerinden, romatizma ve romatizmal hastalıklar konusunda uzman hekimlere  doğrudan soru sorabilirsiniz. Bu sorular belirli aralıklarla yanıtlanmaktadır.

Romatizma TV’de, hastaların hekimlere sık sık sorduğu sorular, 1-2 dakika süreli videolarla yanıtlanmıştır. Romatizma TV’de yer alan videoların öne çıkan özellikleri şunlardır:

  • Kısa videolar: Videoların süresini, günümüz insanının uzun videolar seyretmeye zaman ayıramadığını göz önünde bulundurarak, mümkün olduğu kadar çok kişiyi bilgilendirebilmek için kısa tuttuk.
  • Hastaların sorduğu sorular: Romatizma hastalar ve hasta yakınlarının bazen doktorun kullandığı dili anlamakta zorlandığını biliyoruz. Romatizma TV’de, eksik bilgilenme ve yanlış anlamaların önüne geçmek için soruları mümkün olduğunca sizin ağzınızdan sormaya ve çekime katılan hekimlerin de konuyu mümkün olduğunca hastalarımızın kullandığı dille anlatmasına özen gösterdik.
  • Doğru ve güvenilir bilgi: Romatizma TV, Türkiye Romatoloji Derneği tarafından hazırlanmış olması ve soruların uzman hekimler tarafından yanıtlanmış olması sebebi ile romatizma ve romatizmal hastalıklar konusundaki en güvenilir ve doğru bilgi kaynaklarından biridir.

Romatizma TV’de ayrıca, Türkiye’deki iç hastalıkları ve romatoloji uzmanlarının adreslerine, telefonlarına ulaşabilirsiniz.

Bu podcast serilerinde romatizmal hastalıklar ile ilgili aklınıza takılan farklı ve güncel soruların cevaplarını bulacaksınız.
Prof. Dr. Timuçin Kaşifoğlu ve Prof. Dr. Mine Özmen "Romatizma Hastalarında Ruhsal Tepkiler & Sorunlar ve Tedavi Yaklaşımları" hakkında sohbet ediyor.
İlginizi çekebilecek başlıklar
Romatizmal Hastalıklar
Açık açık romatizma tanıtım